Jak dawniej

Jak dawniej
11.08.2017, 10:34, szlak Jędrzejów - Sędziszów, Krzcięcice pe, po

Jeden z ostatnich czynnych zielonych jamników prowadzi skład towarowy w kierunku południowym, mijając posterunek odstępowy w Krzcięcicach. Popełnienie niniejszego knotka przyniosło wiele radości, gdyż przywiodło na myśl dawne udane wypady. Dobre towarzystwo, przyjaźnie nastawiona przedstawicielka służby ruchu, klasycznie wyglądająca lokomotywa oraz piękna pogoda - dla takich chwil warto przemierzyć wiele kilometrów. Ukłony dla współtowarzysza!

    
autor: artu927
06.12.2017, 20:18
Świetny klimat! Jak widzę, zapuściłeś się niemalże w moje rejony - nieodległy Jędrzejów odwiedzam często ze względu na tamtejszą Wąskotorówkę ;) Odbiór miejscówki na zdjęciu psują co prawda trochę nowoczesne akcenty, takie jak ogrodzenie po lewej, czy tabliczka promocyjna woj. świętokrzyskiego, jednak biorąc pod uwagę tempo zmian w ciągu ostatnich lat, miejscówka zakonserwowała się całkiem fajnie ;) Ogólnie ósemka, szczególnie na odcinku na północ od Kozłowa, to bardzo klimatyczna linia, na której na dobrą sprawę naprawdę niewiele zmieniło się przez ostatnie lata. Nawet przejazdy w sporej części pasują do epoki, chociaż w zasadzie tylko dlatego, że są pozbawione świateł (które rzecz jasna już dawno byłyby zmodernizowane) ;) Pozdrawiam!
autor: Lukasy
07.12.2017, 13:43
Ano zaplątałem się na moment w tamtych rejonach ;) Niestety jest to dla mnie drugi koniec Polski, więc linia nr 8 będzie musiała poczekać na eksplorację. Mam nadzieję wreszcie tam pojechać, bo elektryzują mnie zwłaszcza posterunki odstępowe.

Tagi: ET41 ET41-064 Jędrzejów Krzcięcice Sędziszów D29-8 odstęp
  dodano: 06.12.2017


‹ drugi koniec mapy | « Galeria kolejowa